Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 26.02.2021

Dzielnicowi z Ursusa zatrzymali po pościgu 25-latka, który wsiadł za kierownicę samochodu posiadając dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listami gończymi. Mężczyzna usłyszał zarzut i został doprowadzony do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Ursusie, patrolując teren dzielnicy w późnych godzinach nocnych na skrzyżowaniu ulicy Dzieci Warszawy z ulicą Poczty Gdańskiej zauważyli pojazd, w którym znajdowały się dwie osoby. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie do zatrzymania. Mężczyzna to zlekceważył i gwałtownie przyspieszył. Kierowca uciekając nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pościg za piratem drogowym prowadzony był ulicami Michałowic oraz Opaczy. W miejscowości Opacz Kolonia mężczyzna wjechał w ślepą uliczkę. Nie mając drogi odwrotu, kierowca wysiadł z pojazdu zostawiając pasażerkę i kontynuował ucieczkę pieszo. Przeskoczył ogrodzenie i ukrył się pod samochodem na jednej z posesji. W tym samym czasie, na miejsce przyjechał kolejny patrol i zabezpieczył pojazd z pasażerką. Policjanci prowadzący pościg szybko znaleźli i zatrzymali uciekiniera. W trakcie czynności mężczyzna próbował wprowadzić w błąd Policjantów i podawał nie swoje dane. Kilkukrotnie zmieniał datę urodzenia. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili prawdziwe dane mężczyzny i już wiedzieli dlaczego próbował ich oszukać. 25-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca został przewieziony do komisariatu w Ursusie, a pojazd przekazano za pokwitowaniem wskazanej osobie.

Śledczy z Ursusa przedstawili mężczyźnie zarzut niestosowania się do zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli. Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd co do swoich danych 25-latek został ukarany mandatami karnymi. Mężczyzna po wykonaniu czynności, został doprowadzony do aresztu śledczego.

mł. asp. Karol Cebula

  • Poszukiwany listami gończymi nie zatrzymał się do kontroli
    Poszukiwany listami gończymi nie zatrzymał się do kontroli
Powrót na górę strony