Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby aresztowane za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 01.10.2021

Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali trzy osoby, które dokonały rozboju na 23-latku. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu osoby zostały aresztowane na okres 3 miesięcy.

Do komendy na warszawskiej ochocie zgłosił się 23-letni mężczyzna z 22-letnim kolegą. Poszkodowany oświadczył, że został pobity i okradziony w mieszkaniu, które wynajmuje przez byłego współlokatora oraz dwie nieznane mu osoby. Z relacji 23-latka wynikało, że gdy przebywał w mieszkaniu usłyszał pukanie do drzwi. Osoba, która próbowała wejść do lokalu podawała się za właściciela mieszkania. Poszkodowany otworzył drzwi do mieszkania i weszły dwie zamaskowane osoby, które miały w rękach niebezpieczne narzędzia. 23-latek został zaatakowany. Był bity po całym ciele. Sprawcy doprowadzając poszkodowanego do stanu bezbronności, wymusili na nim podpisanie różnych dokumentów oraz go okradli. Dodatkowo zniszczyli dokumenty, które przy sobie posiadał. Świadkiem całego zajścia był 22-letni kolega, który w obawie o swoje życie i zdrowie nie był w stanie pomóc. Mężczyznom udało się uciec z mieszkania i powiadomić Policję.

Funkcjonariusze udali się ze zgłaszającym pod wskazany adres i weszli do mieszkania. W lokalu zastali byłego współlokatora, który był agresywny i stawiał opór. Wobec 22-latka użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i dopiero założenie kajdanek ostudziło go. Po chwili do mieszkania przyszły osoby, które pokrzywdzony rozpoznał jako sprawców napaści. Zostały one również zatrzymane przez policjantów. W mieszkaniu ujawniono narkotyki w postaci amfetaminy. W czasie przeszukania osób zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili przy nich część skradzionych 23-latkowi przedmiotów oraz kilka porcji marihuany.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury na warszawskiej Ochocie, gdzie usłyszały zarzuty. Decyzją sądu osoby zostały aresztowane na okres 3 miesięcy.

podkom. Karol Cebula/mw

  • Zatrzymany 22-latek
    Zatrzymany 22-latek
Powrót na górę strony