Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za rozbój oraz odzyskane mienie

Data publikacji 31.12.2021

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Dodatkowo jeden z nich usłyszał jeszcze zarzut znieważenia funkcjonariusza. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Na początku tygodnia funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został okradziony przy al. Jerozolimskich. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali poszkodowanego 26-latka. Z uzyskanych informacji wynikało, że pokrzywdzony przebywał w mieszkaniu z 48-letnią koleżanką. W pewnym momencie do lokalu weszło dwóch mężczyzn i zaczęło go bić po całym ciele. Po doprowadzeniu 26-latka do stanu bezbronności zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Funkcjonariusze na miejscu dokonali stosownych ustaleń, z których wynikało iż sprawcy mogą przebywać w bloku obok. Na miejsce celem wsparcia przybyła kolejna załoga policji. Funkcjonariusze po wejściu do wcześniej wytypowanego mieszkania zastali w nim 5 osób wśród których poszkodowany rozpoznał sprawców. W wyniku przeszukania osób oraz pomieszczeń ujawniono skradziony wcześniej telefon komórkowy.

Zatrzymani 27 oraz 44-latek zostali przewiezieni do komendy na warszawskiej Ochocie, gdzie przebadano ich na zawartość alkoholu. Wynik pokazał, że obaj byli pijani. Mężczyźni po wytrzeźwieniu oraz zebraniu materiału dowodowego zostali doprowadzeni do prokuratury na warszawskiej Ochocie, gdzie postawiono im zarzut rozboju. Dodatkowo 44-latek odpowie jeszcze za znieważenie interweniujących policjantów. W wyniku dziań funkcjonariuszy odzyskano skradzione mienie. Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

podkom. Karol Cebula/is

Powrót na górę strony