Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita „dziupla” samochodowa

Data publikacji 10.01.2022

Policjanci z Ochoty przy udziale samochodówki Komendy Stołecznej Policji zatrzymali trzech mężczyzn oraz zabezpieczyli dwa częściowo zdekompletowane samochody, części i dokumentację od co najmniej kilku innych pojazdów oraz ponad 425 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jeden z nich usłyszał zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z warszawskiej Ochoty przyjęli zgłoszenie o kradzieży Mitsubishi w nocy z 2 na 3 stycznia. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Grójeckiej. Sprawą zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z komendy na Ochocie. W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń, a także wsparciu przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji, już trzy dni po zdarzeniu ustalono, że skradziony pojazd znajduje się przy ul. Wólczyńskiej w Warszawie.

Po przybyciu na miejsce policjanci podzielili się na zespoły i przeprowadzili rozpoznanie posesyjne, które potwierdziło ich informację. Pierwszy zespół po pokonaniu bramy wjazdowej zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 62 oraz 51 lat. Drugi skład pokonał ogrodzenie od sąsiedniej posesji, gdzie zauważyli 28-latka, który słysząc okrzyk „Policja” rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze po krótkim pościgu nie tracąc mężczyzny z oczu zatrzymali go na sąsiedniej posesji.

W chwili podjęcia interwencji uciekający mężczyzna dokonywał demontażu poszukiwanego pojazdu. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do komendy na Ochocie, gdzie wykonano z nimi czynności, po których zostały doprowadzone do policyjnych aresztów.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ujawnione na posesji dwa pojazdy marki mitsubishi, które zostały częściowo zdemontowane oraz części od co najmniej kliku innych pojazdów skradzionych na terenie Warszawy oraz Niemiec. Dodatkowo w wyniku przeszukania pomieszczeń budynków ujawniono ponad 425 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto na terenie posesji ujawniono również inne przedmioty, które mogły znajdować się w skradzionych wcześniej pojazdach.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów z Ochoty oraz wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji udało się rozbić „dziuplę” samochodową i odzyskać część rzeczy utraconych w wyniku przestępstw.

podkom. Karol Cebula/is

 • Zabezpieczone przez policjantów papierosy
  Zabezpieczone przez policjantów papierosy
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie
 • Zabezpieczone mienie
  Zabezpieczone mienie

Film KRP_3.mp4

Pobierz plik KRP_3.mp4 (format mp4 - rozmiar 42.11 MB)

Powrót na górę strony