Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 05.07.2022

Dzielnicowy Aspirant sztabowy Tomasz Duma wspólnie ze Strażakiem Państwowej Straży Pożarnej Młodszym Ogniomistrzem Rafałem Leszczyńskim z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Warszawie w trakcie patrolu uratowali starszego mężczyznę, który wpadł do Stawu Koziorożca. Funkcjonariusze wspólnie z osobami przebywającymi w okolicy podjęli skuteczne działania ratownicze wyciągając 66-latka z wody oraz skutecznie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

W okresie wakacyjnym funkcjonariusze Policji wspólnie ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej patrolują tereny, na których położone są zbiorniki wodne. Wspólne działania, szczególnie w okresie wakacyjnym mają na celu zapobiegać zagrożeniom mogącymi występować nad akwenami wodnymi. Podczas inauguracji akcji, 1 lipca bieżącego roku wspólnie z osobami przebywającymi w parku podjęli skuteczną akcję ratunkową wobec mężczyzny, który topił się w Stawie Koziorożca. Po godzinie 13 patrolując teren Parku, funkcjonariusze zostali zaalarmowani o mężczyźnie, który się topi. Po dotarciu na miejsce zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, u którego doszło do zachłyśnięcia, ponadto nie był w stanie samodzielnie wydostać się ze zbiornika. Patrol natychmiast przystąpił do działań ratowniczych. Wspólnie z osobami postronnymi wyciągnęli tonącego na brzeg. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia monitorowali stan poszkodowanego i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna został przewieziony przez zespół medyczny do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna. Dzięki profesjonalizmowi funkcjonariuszy i szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk i pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki — nie powinny one wchodzić do wody same. Również nie należy wchodzić do wody po alkoholu, czy do niej skakać.

Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

podkom. Karol Cebula/mw

  • Aspirant sztabowy Tomasz Duma
    Aspirant sztabowy Tomasz Duma
  • Młodszy Ogniomistrz Rafał Leszczyński
    Młodszy Ogniomistrz Rafał Leszczyński
Powrót na górę strony