Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za nielegalne posiadanie broni palnej

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III 9 lipca zatrzymali obywatela Gruzji, który nielegalnie posiadał broń palną i amunicję. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna dzień wcześniej brał udział w bójce kilkunastu osób przed jednym z hoteli na warszawskich Włochach. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z warszawskich Włoch przeprowadzili szeroko zakrojone działania w związku z bójką do której doszło przed jednym z warszawskich hoteli. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili miejsce pozostawienia pojazdu, którym najprawdopodobniej poruszali się uczestnicy zdarzenia. W toku obserwacji do osobowego Volkswagena podszedł mężczyzna pasujący rysopisem do jednego z uczestników bójki. Podejrzany ruszył pozostawionym wcześniej pojazdem i wjechał na jedno z osiedli przy ul. Bocianiej gdzie przez okno pojazdu wyrzucił broń palną. Miejsce zostało poddane oględzinom przez policyjnych techników kryminalistyki, którzy zabezpieczyli broń wraz z amunicją. Obywatel Gruzji został zatrzymany i przewieziony do Komendy na warszawskiej Ochocie.

Po zebraniu materiału dowodowego przedstawiono mężczyźnie dwa zarzuty: udział w bójce, tj. artykuł 158 kodeksu karnego oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji z artykułu 263 paragraf 2 kodeksu karnego. Za powyższe grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Postepowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota w Warszawie.

podkom. Karol Cebula/e.b.


 

 

 


 

  • Miejsce ujawnienia broni palnej
    Miejsce ujawnienia broni palnej
  • Miejsce ujawnienia broni palnej
    Miejsce ujawnienia broni palnej
  • Policjanci z zatrzymanym
    Policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony