Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 27.07.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji 15 lipca na terenie Ursusa zatrzymali nietrzeźwego 31-latka kierującego samochodem osobowym. Dodatkowo mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierował pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje Sąd.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji 15 lipca bieżącego roku zauważyli przy ulicy Bohaterów Warszawy w warszawskim Ursusie kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który wykonywał podejrzane manewry w trakcie jazdy. Policjanci podjęli niezwłoczne czynności w związku z podejrzanym zachowaniem kierującego. W trakcie konttroli okazało się, że mężczyzna posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze ponadto wyczuli od 31-latka alkohol. Kierujący został zatrzymany w związku ze złamaniem sądowego zakazu oraz kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po doprowadzeniu do Komisariatu Policji Warszawa Ursus badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierowcy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty w związku ze złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kierowania w stanie nietrzeźwości za co 31-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje Sąd.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota w Warszawie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

podkom. Karol Cebula/e.b.

 

  • Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP
    Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP
Powrót na górę strony