Aktualności

Kierowała samochodem mając 2 promile w organizmie!

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 49-letnią kobietę, która kierowała samochodem osobowym mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kobieta znieważyła interweniującą funkcjonariuszkę. Zatrzymana po wytrzeźwieniu usłyszała dwa zarzuty, pierwszy w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz drugi znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia w godzinach popołudniowych w warszawskiej dzielnicy Ursus. Na numer alarmowy wpłynęła informacja o kobiecie, która pomimo spożywanego wcześniej alkoholu odjechała samochodem osobowym. Po kilku minutach na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Ursus. Na jednej z pobliskich ulic, z której miała odjechać nietrzeźwa kierująca, patrolowcy zauważyli mitsubishi, a w środku kobietę, wobec której niezwłocznie zostały podjęte czynności.

Policjanci od razu wyczuli od kierującej silną woń alkoholu, która dodatkowo w trakcie kontroli drogowej znieważyła interweniującą funkcjonariuszkę. Po doprowadzeniu do Komisariatu Policji Warszawa Ursus badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty pierwszy w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz drugi znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Za powyższe grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. O jej losie zadecyduje sąd.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.


sierż. szt. Jakub Pacyniak/ea

  • Dzielnicowi z zatrzymaną
    Dzielnicowi z zatrzymaną
Powrót na górę strony