Aktualności

Spotkanie z mieszkańcami Ochoty

Data publikacji 13.09.2022

Policjanci z Ochoty wzięli udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod hasłem „Ochota na Pomoc”. Była to doskonała okazja do rozmowy z mieszkańcami o ich problemach. W trakcie spotkania mundurowi rozdawali seniorom ulotki informacyjne i ostrzegające przed działalnością oszustów.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych starszy aspirant Mateusz Filipiak wraz z starszy aspirant Piotrem Fras 8 września na Placu Baśniowym wzięli udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod hasłem „Ochota na Pomoc”. Funkcjonariusze wraz z urzędnikami z różnych instytucji odpowiadali na pytania zainteresowanych osób. Okoliczni mieszkańcy rozmawiali z mundurowymi na temat bezpieczeństwa w ich dzielnicy, uciążliwych problemach i ich prawnych rozwiązaniach. Podczas spotkania dzielnicowi ostrzegali osoby starsze o metodach działania oszustów. Rozdawano ulotki informacyjne i ostrzegające.

Przypominamy o aplikacji „Moja Komenda”, w której możemy znaleźć numer do „swojego” dzielnicowego.

W sprawach niewymagających natychmiastowej interwencji służb zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to odpowiednie narzędzie do informowania Policji o występowaniu w danym miejscu niepożądanych zdarzeń.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/bś

Powrót na górę strony