Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za wprowadzanie do obrotu środków odurzających

Data publikacji 03.10.2022

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali na terenie Ochoty dwóch mężczyzn. W pojeździe, w którym przebywali 36 i 31-latek funkcjonariusze znaleźli ponad 250 gramów narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za złamanie przepisów wynikających z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni wywiadowcy 8 września patrolując ulice Ochoty zauważyli na jednym z parkingów przy ulicy Pasteura dwóch męźczyzn siedzących w pojeździe. Funkcjonariusze podeszli do samochodu osobowego, z którego czuć było charakterystyczny zapach marihuany. W środku policjanci znaleźli torbę z zawartością środków odurzających i dwie wagi jubilerskie. Badanie testerem wykazało, że znalezione substancje to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz LSD. 36 i 31-latek zostali przewiezieni do komendy na warszawskiej Ochocie. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu środków odurzających. W sumie zabezpieczonych zostało ponad 250 gramów narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury stosując wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za złamanie przepisów wynikających z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii mężczyznom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/ea

  • Narkotyki
    Narkotyki
Powrót na górę strony