Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy i kursanci szkolenia podstawowego zatrzymali nieletniego z narkotykami

Data publikacji 05.01.2023

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

W ubiegły wtorek kursanci szkolenia zawodowego podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywali praktyki na terenie Ursusa. Swoje pierwsze służby pełnili z dzielnicowym z Komisariatu Policji Warszawa Ursus. Przy ulicy Dzieci Warszawy zauważyli młodego chłopaka, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. W plecaku nieletniego znaleźli ponad 15 gramów zielonego suszu. Po badaniu substancji testerem okazało się, że jest to marihuana. Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu.

16-latek został przekazany policjantom z Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii Komendy na Ochocie, którzy w pokoju nieletniego znaleźli dodatkowo kilka porcji narkotyków. Po wykonaniu z nim wszystkich czynności materiały sprawy zostały przekazane do sądu rodzinnego, który będzie decydował o jego losie.


sierż. szt. Jakub Pacyniak

  • Policjanci z zatrzymanym
    Policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony