Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie pomogli mężczyźnie w kryzysie

Szybka, profesjonalna i zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła zapobiec tragedii. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysowej warto skorzystać ze wsparcia i pomocy.

Sierżant sztabowy Bartosz Wierzbicki od niedawna pełni służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III na warszawskiej Ochocie. Przez ostatnie lata służył i pomagał mieszkańcom warszawskiego Ursusa, będąc dzielnicowym. W ubiegłym tygodniu dotarła do niego niepokojąca informacja o zagrożeniu zdrowia i życia mężczyzny. Będący na dniu wolnym od służby natychmiast przekazał informację do dyżurnego Komisariatu Policji Warszawa Ursus oraz pełniącego w tym czasie służbę asp. Artura Kiczuła, dzielnicowego z wieloletnim stażem.

Dzięki szybkiej koordynacji działań już po kilku minutach asp. Artur Kiczuł dotarł wraz z sierż. Pawłem Sienniakiem do potrzebującego, udzielając mu niezbędnej pomocy. Dzięki wspólnemu, profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy udało się uratować życie mężczyzny, którego następnie przekazano w ręce ratowników medycznych.

Postawa, czujność, a przede wszystkim wielka empatia sierżanta sztabowego Bartosza Wierzbickiego pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet poza godzinami służby.

Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysowej warto skorzystać ze wsparcia i pomocy. Informacje z numerami telefonów w sytuacji kryzysu można znaleźć w poniżej tabeli.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

 

 

 

 

Powrót na górę strony