Aktualności

Aresztowany za kradzież 10 katalizatorów

Data publikacji 23.01.2023

Kryminalni z Ochoty zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji. W grudniu ubiegłego roku dokonał serii kradzieży katalizatorów z samochodów osobowych. W aucie, którym poruszał się podejrzany policjanci znaleźli dziesięć katalizatorów ze śladami wcześniejszego wycięcia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty związane z kradzieżami. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku na terenie Ochoty doszło do serii kradzieży katalizatorów z samochodów osobowych. Schemat działania sprawcy polegał na wycinaniu pożądanej części z zaparkowanych na ochockich ulicach aut. Kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przystąpili do czynności operacyjnych, które w rezultacie doprowadziły ich do podejrzanego. Został on zatrzymany na terenie warszawskiego Ursynowa. W pojeździe, którym poruszał się 31-latek funkcjonariusze znaleźli 10 katalizatorów noszących ślady wycięcia oraz specjalistyczne narzędzia, które mogły służyć do dokonywania kradzieży.

Zatrzymany usłyszał łącznie dziesięć zarzutów, a samochód w którym przechowywał skradzione części został odholowany na policyjny parking. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności

Pamiętajmy, aby przy wyborze miejsca parkingowego kierować się względami bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę czy miejsce pozostawienia naszego auta jest dobrze oświetlone i objęte monitoringiem. Ważne jest, żeby parking wyposażony był w dodatkowe zabezpieczenia techniczne. Zwracajmy uwagę na osoby będące w pobliżu pojazdów zachowujące się podejrzanie, w szczególności w porze nocnej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/bś

 • Policjant z zatrzymanym
  Policjant z zatrzymanym
 • Zabezpieczone katalizatory
  Zabezpieczone katalizatory
 • Zabezpieczone katalizatory
  Zabezpieczone katalizatory
 • Zabezpieczone katalizatory
  Zabezpieczone katalizatory
Powrót na górę strony