Aktualności

Ukrył się w Warszawie bo był poszukiwany listem gończym

W poniedziałek funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji zatrzymali na Ochocie 41-latka. Okazało się, że mężczyzna od kilku lat jest poszukiwany listem gończym przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Został doprowadzony do aresztu. W najbliższych dniach trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę ponad dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z warszawskich Oddziałów Prewencji każdego dnia patrolują stołeczne ulice, dbając o porządek i odpowiednie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W ubiegły poniedziałek dwaj funkcjonariusze z V Kompanii zauważyli przy Alejach Jerozolimskich dziwnie zachowującego się mężczyznę. Unikał rozmowy z mundurowymi i niechętnie podawał swoje dane. Jego postawa wzbudziła podejrzenia stróżów prawa. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 41-latek od ponad dwóch lat jest poszukiwany listem gończym przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. W przeszłości mężczyzna został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwa związane z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości. Aby uniknąć kary przeprowadził się do Warszawy. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Po wszystkich czynnościach policjanci przetransportowali 41-latka do aresztu. W najliższych dniach trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Powrót na górę strony