Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyjechać z Warszawy, aby uniknąć kary. Został zatrzymany na dworcu autobusowym

Wczoraj chwilę przed południem mundurowi z warszawskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali na terenie dworca zachodniego poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że 37- latek został skazany na karę 8 miesięcy pozbawiania wolności za wcześniejsze przestępstwa związane ze zniszczeniem mienia. Doprowadzono go do aresztu, a w najbliższych dniach trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci z warszawskiego Oddziału Prewencji Policji każdego dnia patrolują stołeczne ulice, dbając o porządek i odpowiednie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Wczoraj funkcjonariusze z VIII Kompanii zauważyli na peronie autobusowym dworca zachodniego dziwnie zachowującego się mężczyznę. Unikał rozmowy z mundurowymi i niechętnie podawał swoje dane. Jego postawa wzbudziła podejrzenia stróżów prawa. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 37-latek jest poszukiwany. W przeszłości mężczyzna został skazany na karę 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwa związane ze zniszczeniem mienia. Aby uniknąć kary chciał wyjechać z Warszawy. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Po wszystkich czynnościach policjanci przetransportowali 37-latka do aresztu. W najliższych dniach trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/ pk

Powrót na górę strony