Aktualności

„Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Wykład w okęckiej sali widowiskowej

Data publikacji 10.03.2023

W okęckiej sali widowiskowej we warszawskich Włochach odbyło się spotkanie pod hasłem „Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Spotkanie zorganizowali funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III we współpracy z Okęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Urzędem Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. W trakcie wykładu omówiono cenne porady jak ustrzec się przed oszustami oraz zaprezentowano informator, w którym można znaleźć cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

Często dobroć, uczciwość i szczerość osób starszych są w bardzo wyrafinowany sposób wykorzystywane przez przestępców. Oszuści pod pretekstem różnych historii podając się za bliskich, policjantów, pracowników banków oraz różnych instytucji pozbawiają seniorów oszczędności życia. Każdego dnia funkcjonariusze z Ochoty, Włoch i Ursusa prowadzą szerokie działania mające na celu informowanie mieszkańców o działalności przestępców oraz przekazują porady jak nie paść ofiarą oszustów.

W środę policjant zajmujący się prewencją kryminalną z ochockiej komendy oraz dzielnicowi Komisariatu Policji Warszawa Włochy wspólnie z przedstawicielem Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy oraz Okęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowali spotkanie z seniorami. Słuchacze licznie zebrali się w okęckiej sali widowiskowej przy ulicy 1-go Sierpnia. Głównym założeniem spotkania było przekazanie cennych porad, jak ustrzec się przed oszustami i nie stracić oszczędności całego życia.

Na początku wykładu zaprezentowany został informator stworzony we współpracy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Stołecznej Policji opisujący mechanizmy działania oszustów oraz w jaki sposób się przed nimi uchronić. Dodatkowo broszura zawiera wiele innych, cennych porad z zakresu bezpieczeństwa. Zapraszamy do lektury.

Seniorze. Babciu, dziadku ... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!


Na koniec uczestnikom spotkania rozdane zostały powyższe informatory, autorskie ulotki oraz materiały z zakresu bezpieczeństwa.

Apelujemy o zachowanie czujności, w przypadku gdy ktoś dzwoni na telefon stacjonarny lub komórkowy podając się za rodzinę, policjanta lub pracownika banku i pod różnymi pretekstami chce pieniędzy. Rozłącz się, zadzwoń tylko pod znany numer telefonu do bliskich albo swojego dzielnicowego Pamiętajmy również, że instytucje państwowe nie biorą pieniędzy na poczet różnych spraw lub specjalnych akcji. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bliskich. Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

sierż. szt. Jakub Pacyniak

 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Apel
 • Spotkanie z seniorami
  Ulotka
Powrót na górę strony