Aktualności

„Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Wykład o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 17.03.2023

W Ośrodku Kultury Arsus we warszawskim Ursusie odbyło się spotkanie pod hasłem „Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Spotkanie zorganizowali funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa. W trakcie wykładu omówiono cenne porady jak ustrzec się przed oszustami oraz zaprezentowano informator, w którym można znaleźć cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

Często dobroć, uczciwość i szczerość osób starszych są w bardzo wyrafinowany sposób wykorzystywane przez przestępców. Oszuści pod pretekstem różnych historii podając się za bliskich, policjantów, pracowników banków czy różnych instytucji pozbawiają seniorów oszczędności życia. Każdego dnia funkcjonariusze z Ochoty, Włoch i Ursusa prowadzą szerokie działania mające na celu informowanie mieszkańców o działalności przestępców.

Wczoraj policjant zajmujący się prewencją kryminalną z ochockiej komendy wspólnie z przedstawicielami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zorganizowali spotkanie z seniorami. Słuchacze licznie zebrali się Ośrodku Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów. Głównym założeniem spotkania było przekazanie cennych porad, jak ustrzec się przed oszustami i nie stracić oszczędności całego życia.

Na początku wykładu zaprezentowany został informator stworzony we współpracy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Stołecznej Policji opisujący mechanizmy działania oszustów oraz w jaki sposób się przed nimi uchronić. Dodatkowo broszura zawiera wiele innych, cennych porad z zakresu bezpieczeństwa. Zapraszamy do lektury

Seniorze. Babciu, dziadku ... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!


Na koniec spotkania uczestnikom rozdane zostały autorskie ulotki ostrzegające przed działalnością oszustów oraz materiały o tematyce bezpieczeństwa.

Apelujemy o zachowanie czujności, w przypadku gdy ktoś dzwoni na telefon stacjonarny lub komórkowy podając się za rodzinę, policjanta lub pracownika banku. Weryfikujmy rozmówcę, jeżeli żąda od nas pieniędzy. Pamiętajmy również, że instytucje państwowe nie biorą pieniędzy na poczet różnych spraw lub specjalnych akcji. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bliskich. Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

sierż. szt. Jakub Pacyniak

 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Ulotka
  Ulotka
 • Apel
  Apel
Powrót na górę strony