Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać! Spotkanie z seniorami z okazji „Dni Sąsiada”

W Miejscu Aktywności Lokalnej przy ulicy Białobrzeskiej z okazji „Dni Sąsiada” odbyło się spotkanie z seniorami. Była to świetna okazja do rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Ochoty o bezpieczeństwie. Wykład o oszustwach metodą „na legendę” poprowadził funkcjonariusz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III wspólnie z przedstawicielem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota.

Często dobroć, uczciwość i szczerość osób starszych są w bardzo wyrafinowany sposób wykorzystywane przez przestępców. Oszuści pod pretekstem różnych historii podając się za bliskich, policjantów, pracowników banków czy różnych instytucji pozbawiają seniorów oszczędności życia. Każdego dnia funkcjonariusze prowadzą szerokie działania mające na celu informowanie mieszkańców o działalności przestępców.

W ostatnim czasie funkcjonariusz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III oraz przedstawiciel Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota spotkali się z seniorami z okazji „Dni Sąsiada”. Słuchacze licznie zebrali się w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ulicy Białobrzeskiej. Głównym założeniem zajęć było przekazanie cennych porad, jak ustrzec się przed oszustami i nie stracić oszczędności całego życia.

Na początku spotkania przedstawiono informacje dotyczące oszustw zaistniałych na terenie Ochoty. W dalszej części wydarzenia zaprezentowano informator stworzony we współpracy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Stołecznej Policji, opisujący mechanizmy działania oszustów oraz w jaki sposób się przed nimi uchronić. Dodatkowo broszura zawiera wiele innych, cennych porad z zakresu bezpieczeństwa. Zapraszamy wszystkich do lektury

Seniorze. Babciu, dziadku ... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

Na koniec wszystkim słuchaczom rozdano tematyczne informatory. Spotkanie przebiegło w pogodnej atmosferze. Była to świetna okazja do podzielenia się refleksjami na temat bezpieczeństwa seniorów i odpowiedzi na licznie zadawane pytania.

Spotkania z seniorami zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Przynoszą one pozytywne efekty. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o dwóch seniorkach biorących udział w jednym z wykładów z ochockimi policjantami i przedstawicielem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota. Do naszych mieszkanek zateleonowały osoby podające się za „wnuczków” z prośbą o przekazanie pieniędzy, w związku ze spowodowaniem wypadku. Nasze seniorki zachowały ogromną czujność, mając w pamięci zajęcia ze stróżami prawa NIE DAŁY SIĘ OSZUKAĆ.

Apelujemy o zachowanie czujności, w przypadku gdy ktoś dzwoni na telefon stacjonarny lub komórkowy podając się za rodzinę, policjanta lub pracownika banku z prośbą o pieniądze. ROZŁĄCZ SIĘ! Weryfikujmy rozmówcę, jeżeli żąda od nas pieniędzy. Pamiętaj! Instytucje państwowe nie biorą pieniędzy na poczet różnych spraw lub specjalnych akcji. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bliskich. Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

sierż. szt. Jakub Pacyniak/ea

Powrót na górę strony