Aktualności

„OCHOTA NA POMOC” – spotkanie z mieszkańcami

Policjanci z Ochoty wzięli udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod hasłem „Ochota na Pomoc”. Była to doskonała okazja do rozmowy z mieszkańcami o ich problemach. W trakcie spotkania mundurowi rozdawali seniorom ulotki informacyjne i ostrzegające przed działalnością oszustów.

Każde przedsięwzięcie podczas którego policjanci mogą spotkać się z mieszkańcami to świetna okazja do rozmów o bezpieczeństwie. W ubiegły piątek funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III wzięli udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy pod hasłem „Ochota na Pomoc”. Mundurowi wraz z przedstawicielami różnych instytucji rozmawiali z mieszkańcami Ochoty na temat bezpieczeństwa w dzielnicy oraz uciążliwych problemach i ich prawnych rozwiązaniach. Podczas spotkania dzielnicowi ostrzegali osoby starsze o metodach działania oszustów. Rozdawano ulotki informacyjne oraz tematyczne informatory stworzone przy współpracy Komendy Stołecznej Policji oraz Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

Przypominamy o funkcjonowaniu aplikacji „Moja Komenda”, w której możemy znaleźć numer do dzielnicowego. W sprawach niewymagających natychmiastowej interwencji służb zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku konieczności natychmiastowej interwencji służb prosimy o korzystanie z numeru alarmowego 112.

mł. asp. Anna Wójcik/mw

Powrót na górę strony