Aktualności

23-letni diler tymczasowo aresztowany

Data publikacji 30.11.2023

Policjanci Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali mężczyznę przy ulicy Traktorzystów. W osobówce kierowanej przez 23-letniego obywatela Ukrainy zostało znalezionych łącznie kilkadziesiąt gramów zabronionych substancji. Dodatkowo zatrzymany posługiwał się podrobionym prawem jazdy oraz od września handlował narkotykami. Usłyszał łącznie trzy zarzuty, może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zatrzymaniem młodego mężczyzny zakończyła się nocna kontrola drogowa przy ulicy Traktorzystów. W samochodzie 23-latka patrolowcy z Ursusa zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów różnego rodzaju narkotyków oraz tabletek psychotropowych. Dokument, którym posługiwał się podejrzany, wzbudził podejrzenia stróżów prawa. Sprawdzenie autentyczności blankietu prawa jazdy wykazało, że jest to fałszywka.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany handlował narkotykami. Od września do listopada bieżącego roku kilkadziesiąt razy sprzedał zabronione środki na terenie Warszawy. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 złotych oraz kilka banknotów w innej walucie. Badania wszystkich zabezpieczonych substancji jednoznacznie wskazały, że są to narkotyki.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany obywatel Ukrainy usłyszał łącznie trzy zarzuty, w tym za handel narkotykami. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/ea

 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone banknoty
  Zabezpieczone banknoty
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony