Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia o bezpieczeństwie z seniorami

Data publikacji 02.02.2024

Policjanci przy każdej okazji przypominają seniorom o bezpieczeństwie. Kilka dni temu dzielnicowy z Ochoty oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną zorganizowali spotkanie z najstarszymi mieszkańcami naszej dzielnicy. Głównym tematem były szeroko rozumiane oszustwa metodą „na legendę”.

W ostatnim czasie policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy z ochockiej komendy spotkali się z seniorami z Klubu Seniora w Domu Kultury Rakowiec. Była to kolejna doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie. Tym razem głównym tematem były szeroko rozumiane oszustwa metodą „na legendę”. Najstarsi mieszkańcy naszej dzielnicy bardzo aktywnie wzięli udział w zajęciach. Celem takich działań profilaktycznych jest ostrzeganie przed działalnością oszustów oraz przekazanie zasad, które pozwolą uchronić się przed przestępcami.

To bardzo ważne, abyśmy wszyscy przekazywali sobie nawzajem informacje o metodach działania oszustów oraz zasad jak się przed nimi ochronić. Na koniec słuchacze dostali od swoich gości broszury informacyjne, stworzone przy współpracy Komendy Stołecznej Policji oraz Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
Powrót na górę strony