Aktualności

Kolejni zatrzymani przez Dzielnicowych z Ursusa

Dzielnicowi Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali w jednym z mieszkań przy ulicy Keniga dwie osoby. Pierwszą z zatrzymanych była 16-latka, poszukiwana opiekuńczo z powodu ucieczki z placówki wychowawczej. Nastolatka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. W lokalu przebywał również 26-latek, który posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków, za co usłyszał zarzuty.

Główną rolą dzielnicowego jest kontakt z mieszkańcami oraz pomoc im w rozwiązywaniu różnych problemów, w tym eliminowania zagrożeń w okolicy miejsca zamieszkania. Dodatkowo pracują nad dotarciem do sprawców przestępstw oraz osób poszukiwanych. Kilka dni temu dzielnicowi z Ursusa dotarli do jednego z mieszkań przy ulicy Keniga, gdzie mogło dochodzić do przestępczego procederu. W lokalu znajdowało się kilka osób. Po sprawdzeniu wszystkich w policyjnych bazach okazało się, że znajdująca się na miejscu 16-latka jest poszukiwana opiekuńczo z powodu ucieczki z placówki wychowawczej. Policjanci podjęli również czynności wobec 26-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków. Dodatkowo próbował ukryć swoją tożsamość, podając nieprawdziwe dane.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Komisariatu Policji Warszawa Ursus, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Nie uniknął również kary za wprowadzanie w błąd mundurowych co do swojej tożsamości, otrzymując wysoki mandat karny. Nastolatkę przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka, skąd trafiła do placówki wychowawczej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Powrót na górę strony