Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W aucie ukryła blisko 10 000 sztuk papierosów oraz 5 kilogramów suszu tytoniowego

Data publikacji 20.02.2024

Zatrzymaniem 41-letniej obywatelki Armenii oraz przedstawieniem jej zarzutów zakończyły się działania kryminalnych z Ochoty. W wyniku przeprowadzonej akcji zabezpieczono blisko 10 000 sztuk papierosów oraz 5 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. To kolejne zatrzymanie w wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy działań przy ulicy Bakalarskiej.

Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ochockiej komendy prowadzą szeroko zakrojone działania skierowane przeciwko osobom trudniącym się w handlu nielegalnymi towarami i wyrobami. W ostatnim czasie funkcjonariusze przeprowadzili na terenie targowiska akcję, w wyniku której zatrzymali 41-letnią obywatelkę Armenii. W samochodzie kobieta ukryła blisko 10 000 sztuk papierosów oraz 5 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić ponad 13 000 złotych.

Zatrzymana została doprowadzona do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszała zarzuty. To kolejne zatrzymanie w wyniku prowadzonych działań przez policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/g.p

Powrót na górę strony