Aktualności

Międzynarodowy przemyt narkotyków udaremniony

Współpraca policjantów z Ochoty z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego zakończyła się zatrzymaniem 38-letniego obywatela Nigerii. Mężczyzna w metalowych puszkach próbował przewieźć blisko 2 kilogramy kokainy. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją we współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego zatrzymali na Dworcu Zachodnim 38- letniego obywatela Nigerii. Jest to wynik szeroko zakrojonej współpracy między służbami oraz wytężonej pracy operacyjnej funkcjonariuszy. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany podróżował z Niemiec do Polski, przewożąc ukryte w metalowych puszkach po jedzeniu blisko 2 kilogramy kokainy.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty związane z przewożeniem narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota.

st. post. Rafał Wieczorek/JW

Powrót na górę strony