Aktualności

Wyrwał kobiecie torebkę - trafił do aresztu

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zatrzymali 31 latka, który kilka dni wcześniej podbiegł na ulicy do kobiety i wyrwał jej torebkę. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

W ostatnim czasie do policjantów z ochoty dotarła informacja o zdarzeniu które miało miejsce przy al. Jerozolimskich. Wówczas nieznany sprawca podbiegł do kobiety i ukradł jej torebkę. Do działań natychmiast przystąpili kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Szeroko zakrojone działania doprowadziły policjantów do podejrzanego. Obywatel Gruzji został zatrzymany przed jednym z banków na Warszawskim Śródmieściu gdzie obserwował ludzi wychodzących z banku.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III gdzie po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury stosując wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota

st. post. Rafał Wieczorek

Powrót na górę strony