Aktualności

Policjanci uratowali życie 31-letniej kobiecie

Data publikacji 13.04.2024

Policjanci z Komendy Rejonowej przy ulicy Opaczewskiej w ostatniej chwili zapobiegli dramatowi, jaki mógł się rozegrać przy ulicy Kopińskiej. Negocjacje policjantów z kobietą i ich zdecydowana reakcja doprowadziły do szczęśliwego finału tej bardzo groźnej sytuacji. W akcji brała także udział załoga straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około 14:30 przy ulicy Kopińskiej. O niebezpiecznej sytuacji policjantów poinformował przypadkowy świadek zdarzenia. Mając na uwadze powagę sytuacji reakcja funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz Wydziału Patrolowo Interwencyjnego była natychmiastowa. Policjanci zapobiegawczo wezwali na miejsce karetkę pogotowia i załogę straży pożarnej, a sami rozpoczęli negocjacje mające skłonić 31-latkę do zmiany decyzji i opuszczenia niebezpiecznego miejsca.

Rozmowa policjantów z kobietą przyniosła oczekiwany rezultat. 31-latka oddała się w ręce policjantów, a oni zaopiekowali się nią do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, przenosząc w bezpieczne miejsce.

st. post. Rafał Wieczorek/mw

Powrót na górę strony