Aktualności

Policjantem jest nie tylko na służbie

W miniony czwartek wieczorem dzielnicowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III sierż. Patryk Bziuk w czasie wolnym od służby udzielił pierwszej pomocy rannemu w wypadku drogowym mężczyźnie.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w czwartek około godziny 22:00. Policjant z Komendy Rejonowej przy ul. Opaczewskiej w czasie wolnym od służby wracał z rodziną do domu gdy na Alei Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty najechał jako pierwszy na rozbitą Skodę. Z relacji policjanta wynika, że gdy podjeżdżał, to z rozbitego samochodu wydobywał się dym oraz płyny takie jak olej silnikowy oraz paliwo, gdy podszedł do samochodu zauważył kierowcę z obrażeniami głowy. Dzielnicowy natychmiast wezwał na pomoc służby i ruszył do udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy. Nasz kolega zaopiekował się rannym mężczyzną i przekazał go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu działała również załoga Straży pożarnej oraz policjantów z  Wydziału Ruchu Drogowego i Zarządu Dróg Miejskich.

To kolejny przykład odpowiedzialnej postawy policjantów z Ochoty pokazujący że policjant to nie tylko pełniona służba ale zaangażowanie i odpowiedzialna postawa nawet w chwilach wolnych gdy sytuacja tego wymaga.

Przypominamy, że to kolejny raz gdy ten sam policjant wykazał się godną naśladowania postawą kiedy to w styczniu pomógł starszej kobiecie której stan zdrowia pogarszał się z minuty na minutę. Wtedy również udzielił pierwszej pomocy a poszkodowaną przekazał Ratownikom Medycznym.

Link do ostaniej publikacji z udziałem naszego Dzielnicowego:

Dzielnicowy w dniu wolnym od służby pomógł starszej kobiecie

st. post. Rafał Wieczorek

Powrót na górę strony