Aktualności

Fałszywy prokurator w areszcie

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej na Ochocie zatrzymali podejrzanego o oszustwo 21-latka. W wyniku przestępstwa spowodował on stratę na kwotę 182 600 złotych.

Dzięki cierpliwości i precyzyjnej pracy operacyjnej kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali podejrzanego o oszustwo 21-letniego mężczyznę. Zatrzymany podawał się za prokuratora oraz policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, czym okłamując inne osoby pozyskiwał dane, które mógł wykorzystać do popełnienia przestępstwa. W wyniku popełnionego czynu spowodował straty na blisko 183 000 złotych.

Gdy policjanci ustalili miejsce przebywania 21-latka, natychmiast przystąpili do działania. W momencie pojawienia się kryminalnych pod drzwiami jednego z mieszkań na warszawskim Targówku mężczyzna jeszcze spał. Niczego nie spodziewający się oszust został zatrzymany i przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszał zarzut związany z oszustwem.

Dzięki zebranym materiałom dowodowym Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota orzekając areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo 21-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

st. post. Rafał Wieczorek/jw

 

Powrót na górę strony