Aktualności

Zasnęła za kierownicą i uderzyła w barierki, pierwszy na miejscu policjant w drodze na służbę

Data publikacji 13.06.2024

W drodze na służbę sierż.szt. Robert Żywica z Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa III najechał na zdarzenie drogowe, powiadomił służby, sprawdził stan kierującej i zabezpieczył miejsce zdarzenia.

Policjant jadąc na służbę Aleją Prymasa Tysiąclecia zauważył, że jadący przed nim Mercedes zmienia swój tor jazdy i wjeżdża w barierki oddzielające pasy jezdni. Płynnie zwalniał mając włączone światła awaryjne by inni kierujący wiedzieli, że ma zamiar się zatrzymać.

Po bezpiecznym ustawieniu pojazdu pomógł kobiecie wysiąść z samochodu, skarżyła się ona na duszności i ból głowy jak twierdziła zasnęła. Robert po upewnieniu się, że kierująca nie ma na ciele żadnych obrażeń wymagających opatrzenia wskazał jej bezpieczne miejsce i poinformował służby o zdarzeniu, na miejsce zadysponowane zostały Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz załoga Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Z uwagi na porozrzucane elementy infrastruktury drogowej powstał korek, nasz policjant zabezpieczył miejsce zdarzenia w sposób upłynniający ruch pozostawiając przy tym miejsce dla skierowanych służb.

Policjant gdy przekazał kobietę ratownikom medycznym i streścił pozostałym funkcjonariuszom co się stało, odjechał z miejsca aby samemu móc założyć mundur i tego dnia pełnić służbę.

Z dumą możemy napisać, że sierż. szt. Robert Żywica jest kolejnym policjantem Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, którego postawa i zaangażowanie potwierdza, że policjantem jest się całą dobę i nie obojętne jest dla nas hasło „pomagamy i chronimy”

st. post. Rafał Wieczorek/D.K

Powrót na górę strony