Aktualności

„Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy”

Data publikacji 14.06.2024

Jak co roku policjanci z Ochoty wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz przedstawicielami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa delegatury Ursus wzięli udział w programie edukacyjnym „ Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy”. Atrakcyjna forma spotkania oraz różnorodność służb, sprawiły dużą radość naszym najmłodszym i były zachętą do aktywnego w nich uczestnictwa.

Program realizowany jest od 2009 roku w dzielnicy Ursus i skierowany jest do dzieci w wieku 6 i 7 lat. Spotkania organizowane są w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 16 przy ul. Rynkowej. Podczas zajęć mundurowi przypominają i utrwalają z najmłodszymi numery alarmowe. Dzieci uczą się prawidłowego zachowania w kontaktach z osobą nieznajomą.

Poruszane są również tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dodatkowo funkcjonariusze przypominają i zachęcają do posiadania i używania elementów odblaskowych. Dużym zainteresowaniem naszych najmłodszych cieszą się elementy obowiązkowego wyposażenia funkcjonariuszy. Jest to doskonała okazja do tego, aby każde dziecko mogło przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę odblaskową oraz obejrzeć z bliska tarczę sygnalizacyjną. Duży entuzjazm i zaciekawienie wzbudza sprzęt ratowniczo – gaśniczego oraz prezentacja indywidualnego wyposażenia każdego strażaka.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymują drobne upominki od przedstawicieli Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa delegatury Ursus.

mł. asp. Anna Wójcik/D.K

Powrót na górę strony