Aktualności

Dzielnicowi z Ochoty uratowali życie starszej Pani

Data publikacji 05.07.2024

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji Warszawa III udzielili pierwszej pomocy 87-letniej kobiecie, czym uratowali jej życie przed wykrwawieniem się.

Patrol naszych dzielnicowych w składzie asp. szt. Piotr Fras i sierż. szt. Marek Grom około godziny 10:20 został skierowany na interwencję przez oficera dyżurnego Komendy na Ochocie na ul. Kurhan.

Po przyjeździe na miejsce dzielnicowi nikogo nie zastali lecz zauważyli znaczne ilości świeżej, jasno czerwonej krwi prowadzące do budynku. Gdy weszli okazało się, że klatka schodowa oraz winda również są poplamione krwią wskazującą na przeciąganie osoby rannej.

Policjanci zachowując wzmożoną czujność poszli śladem krwi, gdzie dotarli do jednego z mieszkań. W łazience znaleźli siedzącą w powiększającej się kałuży krwi 60-letnią kobietę, która trzymała nogę 87-letniej kobiety, której jak się okazało pękły żylaki na nogach, co spowodowało masywne krwawienie.

Dzielnicowi natychmiast przeszli do udzielania pierwszej pomocy i poinformowali dyżurnego o zastanej sytuacji oraz o niezbędnej interwencji ratowników medycznych. Poza uciskaniem rany, zastosowaniem odpowiednich technik ratunkowych i opatrunków starali się utrzymać kontakt słowny z kobietą aby kontrolować jej stan świadomości.

Na miejsce przyjechały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które z uwagi na ilość straconej krwi przez kobietę walczyły o jej życie. W momencie przejęcia poszkodowanej przez medyków kobieta miała prawie niewyczuwalne tętno.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji naszych dzielnicowych kobietę w odpowiednim momencie udało się ustabilizować i przytomną przetransportować do szpitala.

st. post. Rafał Wieczorek/bś

Powrót na górę strony