Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez dzielnicowych z Ursusa

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z Ursusa zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu i przemieszczał się jedną z ulic na terenie dzielnicy.

W ubiegłą środę podczas służby dzielnicowi z Ursusa zwrócili uwagę na pojazd, który mijali na ul. Kompanii Kordian. Kierujący na widok policjantów nagle zwolnił. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zaparowane szyby w jego samochodzie i postanowili to sprawdzić. Zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podeszli do kierującego, od razu poczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Nietrzeżwy kierujący został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Tym razem policjantom udało sie zapobiec tragedii, która mogła wydarzyć się na drodze za sprawą nietrzeżwego kierującego. Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

sierż.szt. Anna Wójcik/SO

Powrót na górę strony